Yerel

Ali İhsan Öztürk “Yeni Ufuklar İÖO” Açılış Törenine Katıldı

Aralık 9, 2011 yorum yok »
Ali İhsan Öztürk “Yeni Ufuklar İÖO” Açılış Törenine Katıldı

Yeni Ufuklar Derneği tarafından Kayseri’nin Talas ilçesine bağlı Sakal tutan Köyü’nde yaptırılan ilköğretim okulu hizmete açıldı.

Törende konuşan MHP Kayseri Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, eğitime yapılan yatırımın çok önemli olduğunu ifade etti.

Halaçoğlu, “Bir fabrika yaparsınız ve bin kişiye iş verebilirsiniz. Ancak bir okul yaparsanız, bu okulda okuyan her bin kişi, binlerce kişiye iş sağlayabilir. Ayrıca İslam dini de eğitime çok büyük önem veriyor ve yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de, (Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu-) denilerek eğitime verilen önem bildirilmiştir” dedi.

TBMM’deki görüşmeler sırasında Kayserili hayırseverlerin, eğitim ve sağlık alanındaki katkılarının da gündeme geldiğini belirten Halaçoğlu, “Kayserili hayırseverler, tüm Türkiye’ye örnek gösterildi ve diğer illerdeki hayırseverlerin de Kayserililer gibi yapması tavsiye edildi” diye konuştu.

Yeni Ufuklar Derneği Başkanı Prof. Dr. Mustafa Argunşah ise halen onlarca öğrenciye burs verdiklerini, ancak derneğin en büyük hizmetinin, Sakaltutan Köyü’ne yaptırdığı bu okul olduğunu bildirdi. Argunşah, okulun yapımı için derneğe maddi ve manevi katkılarda bulunan herkese teşekkür etti.

Okulun açılışına Ali İhsan Öztürk’ün yanı sıra, Kayseri Valisi Mevlüt Bilici, MHP Kayseri Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım ve Yeni Ufuklar Derneği Başkanı Prof. Dr. Mustafa Argunşah katıldı.

Paylaş

yorum yap