Genel

Ali İhsan Öztürk “Bismillah Türk Açılımı”

Ocak 26, 2013 1 yorum »

Kayseri’de daha önce yaptığı basın açıklamasında PKK’lılara hakaret ettiği gerekçesi ile gözaltına alınan Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı ve Turan Derneği Genel Başkanı Ali İhsan Öztürk, Cumhuriyet Meydanı’ndaki ‘Bismillah Türk Açılımı’ adı altındaki basın açıklamasını ağaçtan yaptı.

Ali İhsan Öztürk bugün Cumhuriyet Meydanı’nda şube başkanları ve üyelerle birlikte “Bismillah Türk Açılımı” nı başlatıyoruz dedi…

Basın açıklamasını bir ağaca çıkarak yapan Öztürk şöyle dedi:

“‘Bismillah Türk Açılımı’ için Cumhuriyet Meydanı’nda platform kurdurmayanlar bilsinler ki; biz bugün ağaca çıktık, yarın da gerekirse dağa çıkarız. Unutmasınlar ki, bozkurtlar sahaya indiği zaman, çakallara yer kalmaz. Bu meydanlarda tüm STK’lara açıklama yaptırdılar ama bize bir platform bile kurdurmadılar. Şimdi yukarılarda, ocak başlarında milliyetçilik yapanlar, akvaryumda sosyal demokrat yetiştirenler, başörtüsü ile halkın gözünü bağlayanlar ne zaman ortaya çıkacaksınız ülke vatan elden gidince mi?
Bozkurt’a kimse zincir vuramaz bunu herkes böyle bilsin.”

Basın açıklamasına, kent dışından Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, Antalya Şube Başkanı Bünyamin Seçmen, Kastamonu Şube Başkanı Nedim Afacan, Kahramanmaraş Şube Başkanı Mustafa Gökhan, Gaziantep Şube Başkanı Bekir Avan, Konya 1 Nolu Şube Başkanı Tanfer Ata, Kastamonu Türk Tarım Orman- Sen Şube Sekreteri Ahmet Gider ile Kayseri’den Türkiye Kamu- Sen’e bağlı şube başkanları da katılıp, birer konuşma yaparak destek verdiler.

Tes Haber- Yasin

Paylaş

benzer gönderiler

1 yorum

  1. suleyman 26 Ocak 2013 at 17:25 - Reply

    Sizlerle gurur duyduk,Allah hepinizden razi olsun,yetmez ama baslangic icin iyidir,sagolun varolun…

yorum yap